Kanadyjskie domy szkieletowe
Domy kanadyjskie cieszą się coraz większą popularnością. Jako firma budująca domy szkieletowe z radością obserwujemy rozwój tego trendu na terenie Polski. Szacujemy, że na terenie województwa lubuskiego udział domów kanadyjskich w budownictwie mieszkalnym znacznie zwiększy się w ciągu najbliższych kilku lat. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z zaletami tych budynków.
Zalety domów szkieletowych
Domy szkieletowe są często wybierane przez Klientów, którzy po raz pierwszy lub kolejny decydują się na budowę własnego domu. Drewniane konstrukcje tego typu w wielu aspektach dorównują, a nawet prezentują wyższą jakość niż ich murowane odpowiedniki. Do ich głównych zalet należą:
- cena – całoroczne domy szkieletowe są tańsze od murowanych. Dotyczy to zarówno kosztu zakupu oraz transportu materiałów, jak i późniejszych kosztów utrzymania budynku. Stosunkowo niewielka masa domu kanadyjskiego pozwala również na ograniczenie wielkości fundamentów, co w efekcie jeszcze bardziej obniża koszt jego budowy;
- krótki czas budowy – dzięki zastosowaniu prefabrykatów prace budowlane postępują bardzo szybko, a gotowy dom może zostać oddany do użytku już nawet po 8 tygodniach od rozpoczęcia budowy. Budynek może powstawać bez konieczności robienia przerw pomiędzy poszczególnymi etapami pracy nawet przy ujemnych temperaturach. Drewniana konstrukcja domu kanadyjskiego jest też bardzo wygodna, gdy zachodzi konieczność przebudowy lub&nmodernizacji budynku. Prace modernizacyjne można przeprowadzić szybko i bez dużego nakładu finansowego;
- trwałość – domy szkieletowe cechują się wysoką odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Zaimpregnowanie drewna odpowiednimi środkami gwarantuje, że konstrukcja będzie:
- ognioodporna,
- odpowiednio zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych,
- grzybobójcza oraz owadobójcza, odporna na rozwijanie się na jej powierzchni lub w jej wnętrzu niepożądanych insektów bądź mikroorganizmów.
Zbudowane przez nas domy kanadyjskie mogą służyć rodzinie przez wiele
pokoleń;
- aspekty zdrowotne – drewno wykorzystane do budowy domów jest materiałem ekologicznym, posiadającym zdolność do samoistnej regulacji poziomu wilgoci w ich wnętrzach. Stwarza to swoisty mikroklimat, który korzystnie wpływa na samopoczucie przebywających w nim osób. Wykorzystywana przez nas technologia budowy pozwala też na budowę domów energooszczędnych, które z powodzeniem można ogrzać lub ochłodzić do pożądanej temperatury niewielkim nakładem energetycznym. Łatwość utrzymania stałego poziomu ciepła wewnątrz budynku obniża ryzyko rozwoju szkodliwych drobnoustrojów w jego wnętrzu;
- metraż – ściany zewnętrzne domów szkieletowych cechują się niewielką grubością. Oznacza to, że dom drewniany będzie posiadać większą powierzchnię użytkową niż dom murowany o identycznych wymiarach i powierzchni całkowitej. Różnica w powierzchni użytkowej wynosi około 10m2 na każde 100m2 powierzchni całkowitej domu parterowego.
Serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy, który chętnie odpowie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze projektu, który spełni oczekiwania Klientów.